Familien

Introduktion

Nedenfor er en lille præsentation af familien Ejvind Nejsum.

Jytte og Ejvind

Jytte og Ejvind

Familiens overhoveder.

Baggrundsbilledet for hjemmesiden er et gammelt billede fra Klemmens Have, som er Ejvinds fødehjem.

 

Børn: Johannes, Jakob, Hanna, Peter, Maria, Sara, Elisabeth

Emailadresser: ejvind@nejsum.net, jytte@nejsum.net

Mette og Johannes

Ellen, Mette og Johannes

Vi bor i Hinnerup, på Rønvangen 40. Mette arbejder som sygeplejerske på Skejby Sygehus og Johannes er udvikler hos KMD. Ellen går i skole på Rønbækskolen i Hinnerup.

 

Barn: Ellen

Hjemmeside: Mette og Johannes

Emailadresser: mette@nejsum.net, johannes@nejsum.net, ellen@nejsum.net

Jette og Jakob

Børn: Tobias, Nikolaj, Ida

Emailadresser: jette@nejsum.net, jakob@nejsum.net

Hanna og Søren

familie-billed-fra-tyrkiet1

Vi hedder Hanna og Søren Nejsum Mellergaard og er begge lærerer på Djurslands Efterskole. Vores børn er Simon (1999), Anton (2001) og Sofie og Emma (2005). Vi bor i Fjellerup på Norddjursland.

 

Børn: Simon, Anton, Sofie, Emma

Hjemmeside: Mellergaard

Emailadresse: mellergaard@nejsum.net

Hanne og Peter

Børn: Thea, Esther, Noah

Hjemmeside: Hanne og Peter

Emailadresser: hanne@nejsum.net, peter@nejsum.net

Maria og Hans Jacob

Børn: Carl Emil, Mads Laurits, Anna Gry

Hjemmeside: Nejsum Clausen

Emailadresser: maria@nejsumclausen.dk, hansjacob@nejsumclausen.dk

Sara

Hjemmeside: Nejsum's weblog

Emailadresse: sara@nejsum.net

Elisabeth og Kathrine

Hjemmeside: Nejsum's weblog

Emailadresse: elisabeth@nejsum.net

Vores seneste indlæg

Ferie i Prag 2017

Hermed lidt billeder fra vores sommerferie i Prag.

Peters professor-tiltrædelsesforelæsning

Peter har i dag holdt en fin professor-tiltrædelsesforelæsning og efterfølgende reception. Der er lidt billeder fra begivenheden her.

Nyt layout på Nejsum.Net

Så har Nejsum.Net fået en grafisk overhaling, bl.a. så siderne er mere læsbare på mobile enheder. God fornøjelse!

Se alle vores indlæg

Familiegalleri

Nejsums Negativer 1976 1 06.jpgNejsums Negativer 1975 37.jpg
Nejsums Negativer 1975 33.jpgNejsums Negativer 1974 06.jpgNejsums Negativer 1976 2 09.jpg
DSC02109.JPGDSC01850.JPGDSC01880.JPGDSC01885.JPGDSC01984.JPG
DSC01833.JPG
DSC01178.JPGDSC02169.JPG
DSC08304.JPGDSC08307.JPGIMG_2393.JPG001228_0202.JPG001229_0048.JPGNejsums Negativer 1990 3 40.jpg
Nejsums Negativer 1993 1 16.jpg
Nejsums Negativer 1994 3 34.jpgNejsums Negativer 1994 3 07.jpgNejsums Negativer 1994 7 01.jpg
Nejsums Negativer 1994 7 26.jpgNejsums Negativer 1996 3 13.jpgNejsums Negativer 1996 6 25.jpgNejsums Negativer 1996 7 03.jpgNejsums Negativer 1996 8 01.jpg
Nejsums Negativer 1997 1 01.jpgIMG_3731.JPGIMG_3757.JPGIMG_3768.JPGIMG_3767.JPGIMG_3774.JPG
IMG_3780.JPG